Jan Blažej Santini-Aichel

Snad žádná umělecká činnost se nezapsala do podoby českých zemí tak hluboce jako barokní stavitelství. Díla stavitelů obohacují podobu našich měst a vesnic. Dávají krajině originální rytmus a harmonii. Mezi osobnosti, které výrazně překročily horizont své doby patří nesmazatelně architekt, zakladatel barokní gotiky Jan Blažej Santini-Aichel (dále také Santini). Jeho osobnosti a dílu jsou věnovány tyto stránky.  Děkujeme všem, z jejichž podkladů jsme mohli čerpat. Na prvním místě pak Prof. PhDr. Mojmíru Horynovi za hluboké inspirační zdroje a prameny poučení. 

Informace a texty na těchto stránkách jsou pouze rámcové a mohou být na základě Vašich osobních zkušeností a znalostí doplňovány či rozšiřovány. Obsah zde by měl být stejně tak pestrý a smysluplný jako je samo dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Putování za Santinim - Východní Čechy

Vážení přátelé, milovníci Jana Blažeje Santiniho. Mílovými kroky se blíží začátek turistické sezóny a my jsme pro Vás připravili putování po Santiniho stavbách ve východních Čechách. Zájezd se uskuteční v sobotu 20. 5. 2017 s odjezdem autobusu v 9:00 hod. z vlakového nádraží Kutná Hora hl. n. Cena 599 Kč / osoba. Pojeďte s námi navštívit nově otevřenou kapli sv. Anny v Panenských Břežanech. Těšíme se na Vás. Více informací najdete zde.


Vlakové spoje do Kutné Hory hl. n.

od Brna  od Prahy
 odjezd  Brno  6:20  odjezd  Praha hl. n,  8:04
 odjezd  Žďár n. Sáz.  7:34  příjezd  Kutná Hora hl. n.
 8:55
 příjezd  Kutná Hora hl. n.
 8:58      


Plánovaný příjezd k hlavnímu nádraží v Praze je kolem 18:00 hod. Autobus bude dále pokračovat do Kutné Hory a končí v Čáslavi.

Vlakové spoje z Prahy hl. n.

 odjezd  čas
 směr Brno  18:04, 18:52
 směr Plzeň  18:12
 směr Ústí nad Labem  18:28

santini vychodni cechy1