Jan Blažej Santini-Aichel

Snad žádná umělecká činnost se nezapsala do podoby českých zemí tak hluboce jako barokní stavitelství. Díla stavitelů obohacují podobu našich měst a vesnic. Dávají krajině originální rytmus a harmonii. Mezi osobnosti, které výrazně překročily horizont své doby patří nesmazatelně architekt, zakladatel barokní gotiky Jan Blažej Santini-Aichel (dále také Santini). Jeho osobnosti a dílu jsou věnovány tyto stránky.  Děkujeme všem, z jejichž podkladů jsme mohli čerpat. Na prvním místě pak Prof. PhDr. Mojmíru Horynovi za hluboké inspirační zdroje a prameny poučení. 

Informace a texty na těchto stránkách jsou pouze rámcové a mohou být na základě Vašich osobních zkušeností a znalostí doplňovány či rozšiřovány. Obsah zde by měl být stejně tak pestrý a smysluplný jako je samo dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Santini a Zlatá jeřabina

Vážení přátelé, 31. března končí hlasování v anketě o zajímavou kulturní akci v roce 2017. Pokud jste ještě nehlasovali udělejte si chvíli a dejte nám svůj hlas. Odkaz na hlasovací formulář je zde. Podrobnější informace o anketě se dozvíze zde.

V loňském roce 2017 připravil náš spolek Putování za Santinim mimořádný projekt pod názvem Santiniho barokní slavnosti, kterého jste se mnozí z Vás zúčastnili. Setkali jsme se při tématických přednáškách a koncertech vážné hudby nejenom na šesti místech Kraje Vysočina, ale i dalších Santiniho stavbách po celé republice. Rada Kraje Vysočina vyhodnotila tento projekt za velice úspěšný a nominovala ho do prestižní soutěže o Zlatou jeřabinu. Pomozte nám prosím v této soutěži uspět. Klikněte sem a dejte nám prosím svůj hlas. Tím nám dáte i zpětnou vazbu, že se Vám tento projekt také líbil. Netrvá to více než minutu. Váš hlas však pro nás bude mít velkou cenu. Předem moc děkujeme a přejeme příjemné dny.