Jan Blažej Santini-Aichel

Snad žádná umělecká činnost se nezapsala do podoby českých zemí tak hluboce jako barokní stavitelství. Díla stavitelů obohacují podobu našich měst a vesnic. Dávají krajině originální rytmus a harmonii. Mezi osobnosti, které výrazně překročily horizont své doby patří nesmazatelně architekt, zakladatel barokní gotiky Jan Blažej Santini-Aichel (dále také Santini). Jeho osobnosti a dílu jsou věnovány tyto stránky.  Děkujeme všem, z jejichž podkladů jsme mohli čerpat. Na prvním místě pak Prof. PhDr. Mojmíru Horynovi za hluboké inspirační zdroje a prameny poučení. 

Informace a texty na těchto stránkách jsou pouze rámcové a mohou být na základě Vašich osobních zkušeností a znalostí doplňovány či rozšiřovány. Obsah zde by měl být stejně tak pestrý a smysluplný jako je samo dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Adventní dílničky

1. 12. 2018

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: termín: 1., 8., 15. a 22. 12. 2018, místo konání: Inventorium zámku, vstup v recepci Muzea nové generace, pořadatel: SE.S.TA, 602 565 309, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., více informací zde.

Vánoční trh

8. 12. 2018

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: termín: 8. 12. 2018, místo konání: bývalé prostory Muzea knihy, areál zámku, pořadatel: SE.S.TA, 602 565 309, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., více informací zde.